8.6 C
Brno
Středa, 7 června, 2023
DomůPre ŽenyDojčenské oblečenie a voľba jeho správnej veľkosti. Na čo si dať pozor?

Dojčenské oblečenie a voľba jeho správnej veľkosti. Na čo si dať pozor?

Narodenie potomka je spojené aj s chystaním výbavičky. Malé dieťa toho potrebuje pomerne veľa, čo sa na prvý pohľad nemusí vôbec zdať. Ale väčšinu vecí doma človek nemá, preto ich treba kúpiť. Najmä dostatok oblečenia pre novorodencov je dôležitý, pretože dojča sa koľkokrát prezlieka aj niekoľkokrát za deň. Ako vybrať správnu veľkosť dojčenského oblečenia?

Dojčenské oblečenie

Pre nastávajúcu mamičku tehotenstvom začína nová etapa života. Pre mnohé ženy je to najkrajšie obdobie, ktoré má spojené s radostným očakávaním a nákupom prvých malých dupačiek. Pritom treba myslieť aj na taký fakt, koľko ktorej veľkosti bude treba. Veľa mamičiek sa radí so svojimi kamarátkami, pričom každá má iné skúsenosti. Na jednom sa ale zhodnú všetky – z malých veľkostí deti rýchlo vyrastú. Našťastie sa dojčenské oblečenie predáva v rôznych variantoch.

Novorodenecká súprava

Veľkosti oblečenia pre bábätká sú spravidla označené číslami od 50 do 98. Väčšinou zodpovedajú výške dieťaťa. Zatiaľ čo niektoré bábätká využijú aj najmenšiu veľkosť 50, iné ju vôbec nepotrebujú. Preto je vhodné nákup oblečenia dôkladne premyslieť. V detskej výbavičke by rozhodne nemali chýbať košieľky, dupačky, body. Praktická je novorodenecká súprava, pretože oba kusy oblečenia k sebe obvykle dobre ladia farbou aj vzorom. Možno si ich zaobstarať v niekoľkých rôznych variantoch – dupačky a košieľka alebo nohavičky do pása s bodmi.

Oblečenie pre novorodencov

V najmenšej veľkosti stačí zaobstarať len pár kusov oblečenie pre novorodencov. Sami potom uvidíte, ako rýchlo bude dieťaťu malé. Čo sa farieb týka, tak nemusíte sa striktne držať toho, že ružová je pre dievčatká a modrá pre chlapčekov. Dievčatkám pristane aj mätová, bledo modrá alebo žltá farba, zatiaľ čo chlapci vyniknú v hnedej i červenej. Alebo stavíte na neutrálne farby, ako je biela a béžová. S nimi chybu nikdy neurobíte.

Ktorý typ oblečenia sa vám viac páči? Body, alebo dupačky?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články