8.6 C
Brno
Čtvrtek, 8 června, 2023
DomůZdravieJarný detox: Dobre fungujúce črevá sú základom imunity

Jarný detox: Dobre fungujúce črevá sú základom imunity

Pravidelná očista a detoxikácia tela je dôležitým predpokladom pre zdravý tráviaci systém, fungujúci metabolizmus, silný imunitný systém a celkový pocit dobrého zdravia. Existujú rôzne metódy a návody ako na detoxikáciu. Odborníci ju rozdeľujú do niekoľkých krokov, počas ktorých sa „očisťujú“ jednotlivé orgány. Začína sa vždy pri hrubom čreve, kde sa nachádzajú nebezpečné nánosy zvyškov potravy, ktoré postupne zužujú priemer čriev, a teda priechod pri trávení. To pomôže vyriešiť upravený jedálniček, ktorý pomôže črevu opäť rozhýbať.

Náš organizmus je v dnešnej dobe dlhodobo vystavovaný stresu, chemickým látkam, liekom, ťažkým kovom, ionizujúcemu žiareniu atď. Tým dochádza k narušeniu jeho samočistiacich schopností a postupne sa tieto látky v našom tele hromadia. Prejavuje sa to nielen na našom zdraví a fyzickej pohode, ale aj na pleti, vlasoch a našom zovňajšku.

Čo teda môžete urobiť pre to, aby ste telo v detoxikácii podporili a odľahčili črevám pri ich každodennej práci?

Keď máte smäd, vypite vždy niekoľko dúškov vody alebo nesladeného čaju navyše, aby sa toxíny a odpadové látky rozpustili v krvi a potom vylúčili.
Surovým jedlám by ste sa mali vyhýbať večer, alebo keď ste unavení, telo ich potom nemôže dostatočne stráviť a zaťažujete črevá. To platí aj pre inak “detoxové zázraky”, ako sú šaláty a smoothies.
Dávajte pozor na stravu! Každý deň by ste mali mať trochu ovocia, veľa (dusené) zeleniny a potraviny, ktoré majú základný vplyv na náš metabolizmus.
Počas detoxikačnej kúry je potrebné, aby ste úplne vylúčili alkohol.
A pre každé jedlo platí nasledujúce: žuť, žuť a znovu žuť!
Čo ešte zaberá?

  • Citrusové plody a kivi (vitamín C)
  • Orechy, strukoviny a listová zelenina (zinok, horčík, vitamín E a D)
  • Cesnak (prírodné antibiotikum)
  • Kyslá kapusta, jogurty a kyslé mliečne výrobky (správne trávenie a zažívanie)
  • Čerstvé ovocie a zeleninu
  • Šťava z aloe vera

Naučte sa odpočívať
Aj keď nemáte času nazvyš, nájdite si denne aspoň hodinku na odpočinok. Choďte spať v rovnakom čase a prospite sa minimálne šesť hodín.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články