8.6 C
Brno
Čtvrtek, 8 června, 2023
DomůRady a NávodyO luxusných hodinkách Rolex

O luxusných hodinkách Rolex

Hodinky Rolex sú pojmom celosvetovým spojeným s mnohoročnou tradíciou a skutočne si to zaslúžia. Značka Rolex totiž nespolupracuje s inými výrobcami hodiniek a strojčekov – všetky komponenty si vyrába sama a to skutočne s nadštandardnou precíznosťou hodnej svetovej úrovne hodinárskych majstrov. Táto značka používa prakticky jeden základný druh strojčeka, ktorý už roky inovuje a vylepšuje a výsledkom je dnes skutočne vyladený, veľmi kvalitný a presný mechanický strojček – založna hodiniek.

Celá história Rolexu sa začína rokom 1881 vo švajčiarskom meste Kulmbach. Tu sa narodil zakladateľ Rolexu Hans Wildsdorf. Ten, spoločne so svojim švagrom, roku 1905 v Londýne zakladajú firmu Wildsdorf & Davis. V roku 1908 sa registruje logo Rolex, zložené z francúzskych slov horologérie exquise (voľne preložené výnimočné hodinky). Prvé hodinky putujú na britský trh a vozia sa z výroby zo Švajčiarska. Firma sa rozrastá a doslova zaplavuje britský trh kvalitnými hodinkami. A roku 1912 sa firma sťahuje celá do Ženevy, kde sídli dodnes. Medzi ich technické vylepšenia vo svete hodinárčiny je napr. dátumové okienko v číselníku hodiniek či prvé vodotesné hodinky na svete s názvom „Oyster“. A práve skvelé utesnenie hodiniek je pre túto značku príznačné – ako prvé boli hodinky Rolex v hĺbke 11.000 metrov v Mariánskej priekope alebo naopak na Mount Evereste. Ďalší medzník zapisuje do dejín hodináriny Rolex roku 1931 Perpetualom Rotorom – dokonalým mechanickým samonáťahom, prvým samonáťahom, kedy sa rotor otáča o celých 360 stupňov, prvým samonáťahom, kedy jednoduchým pohybom ruky sa doťahuje pero strojčeka s maximálnym efektom. A nastupujú legendárne chronografy Rolexy Daytona, ktoré merali čas automobilovým pretekárom – na lunetách týchto modelov sa objavuje dnes už dobre známa tachymetrická stupnica. Názov Daytona je použitý z jednej z najväčších pláží v USA na Floride. Rolex vyrobí ročne cez 20.000 hodiniek so ziskom okolo 3 miliárd dolárov. Čím však Rolex vyniká a vďaka čomu je toľko predajný je známosť tejto značky – aj keď nie je v popredí najluxusnejších značiek sveta – výkup luxusných hodiniek, je určite značkou najznámejšou a pre všetkých symbolom vysokého postavenia majiteľa či majiteľky.

Hodinky Rolex sa vyrábajú v týchto modelových radách:

Date Just

Day Date

Daytona

Deepsea

Exploler

GMT-Master 2

Milgauss

Submariner

Yacht-Master

Špeciálna kolekcia Rolex:

Oyster Perpetual

Cellini Collection

Aké sú ceny luxusných hodiniek

Cenu pre luxusné hodinky – výkup hodiniek v prvom rade tvorí značka. V druhom rade je veľmi dôležité, v akom sú stave a či sú funkčné. To, v akom sú stave, je možné posúdiť zhliadnutie hodiniek fyzicky. To, či idú, si môžete vyskúšať sami. Veľmi drahých značiek, ktoré možno nebudete poznať, je však pomerne dosť.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články