7.4 C
Brno
Čtvrtek, 29 února, 2024
DomůRady a NávodyPorovnanie VPN Kaspersky VPN Secure Connection Free vs Hola VPN Free: Akú...

Porovnanie VPN Kaspersky VPN Secure Connection Free vs Hola VPN Free: Akú VPN zvoliť?

Koho sa oplatí objednať: Kaspersky Secure Connection Free, alebo AdGuard? Dôkladne sme zmerali parametre oboch služieb, spravodlivo ich obodovali a výsledok je 6/10 : 6,4/10.

Test rýchlosti Kaspersky VPN Secure Connection Free proti AdGuard VPN, kto je rýchlejší?

U VPN sa oplatí pozerať najmä na rýchlosť, čo platí aj o Kaspersky VPN Secure Connection Free a Adguard VPN.

Priemer downloadu pri prvej VPN dosiahol 73 Mb/s, druhá VPN dosiahla priemernú hodnotu 4 Mb/s. Kaspersky Secure Connection Free bola o 69 Mb/s rýchlejšie ako Adguard VPN.

Priemerný upload u Kaspersky VPN Free dosiahol hodnotu 83 Mb/s. AdGuard VPN sme v priemere namerali 15 Mb/s, a teda je o 68 Mb/s pomalší.

Tretí parameter (rýchlosť odozvy) bol u prvej testovanej VPN 15 ms. Pri druhej Adguard VPN sme namerali 217 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže Kaspersky VPN Secure Connection Free je o 202 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie Kaspersky VPN Secure Connection Free vs. AdGuard tak robí 5/10 : 3/10.

Zvládne Kaspersky VPN Free streamovanie Netflixu?

Pre odblokovanie Netflixu je dôležitá vysoká rýchlosť, Kaspersky VPN Free túto zručnosť nezvládne. Na odblokovanie stačí pri väčšine služieb VPN spustiť a vybrať krajinu, AdGuard cudzojazyčný Netflix odblokovať zvládne.

VPN je možné použiť aj pre odblokovanie videí bežne na YouTube blokovaných, pričom, Adguard VPN túto zručnosť ponúka. Druhá z porovnávaných VPN funkciu odblokovania YouTube videí obsahuje.

U VPN odporúčame ustrážiť aj ďalšie funkcie, ako je ochrana pred únikom DNS, multi-hop pripojenia a kill switch. Pre príklad Kaspersky VPN Free zahŕňa ochranu úniku DNS a AdGuard zase má white-listing.

V časti Funkcia je tak skóre 3/10 verzus 8/10.

Ako si stojí Kaspersky VPN Free v počte krajín a serverov?

Málo serverov sa môže negatívne prejaviť v rýchlosti, Kaspersky Secure Connection Free má v ponuke 300 serverov, v katalógu Adguard VPN sme našli 1000 serverov. Prvý z porovnávaných VPN tak ponúka o 700 menej .

Podobne dôležitý je počet krajín, kde sú servery, u AdGuard VPN v čase písania článku bol 190. Porovnávaná VPN má 33, čo je o 9 menej. V tejto disciplíne tak prehráva.

Odporúčame sledovať aj parameter počtu zariadení, ktorých Kaspersky VPN Free zvláda neobmedzene. AdGuard povolí pripojiť súčasne 5 zariadenia. Kompletný prehľad parametrov si prečítajte v článku najlepšie VPN zadarmo.

Aké platformy podporuje Kaspersky Secure Connection Free a aké vedia Adguard VPN?

Medzi najdôležitejšie vlastnosti VPN sa radí ponuka podporovaných zariadení, Kaspersky Secure Connection Free vie zariadenia so systémom Android a zvláda iOS. Porovnávaná VPN AdGuard systém iOS ochráni, telefóny a tablety s Androidom štandardne dokáže pokryť.

Poskytovanie informácií o prevádzke VPN sa riadi jurisdikciou krajiny, kde má jej prevádzkovateľ svoje sídlo. Kaspersky Secure Connection Free formálne vznikla v Rusku. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN je tiež na Cypre.

Program Kaspersky Secure Connection Free nebola lokalizovaná v slovenskom preklade, AdGuard VPN slovensky nevie.

Pri známkovaní podporovaných platforiem dosiahla Kaspersky VPN Free bodového súčtu 9/10 a AdGuard získala hodnotenie 8/10.

Cena v akcii Kaspersky VPN Secure Connection Free x AdGuard

AdGuard VPN môžete mať od 2,41 € mesačne, predplatné druhé z VPN môžete mať za darmo. Výsledná známka za pomer ponúkaných funkcií a ceny je 10/10 pre prvú a 10/10 pre druhú porovnávanú VPN.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články